Reményi Ede Zeneokiskola
Emőd

MENÜ

Zenélni öröm!

Sok családban felvetődik a kérdés: járjon-e a gyerek zeneiskolába, tanuljon-e hangszert? Sokan félnek, nehogy túl terheljék a gyermeket, vagy inkább hasznosabbnak vélik, ha más külön órára járatják, mint pl: számítógép, nyelv, mozgás.


Az, hogy miért nélkülözhetetlen az angol nyelv vagy a számítógép kezelés elsajátítása, mindenki könnyen belátja.
De ugyan miért lenne hasznos a zenetanulás?
Számos tudományos vizsgálat bizonyította, hogy a rendszeres zenélés meglepő mértékben növeli más tantárgyak tanulásának sikerességét.
A zenetanulás a gyermekeknél erősíti a két agyfélteke közötti kapcsolatot, elősegíti egy harmonikusabb személyiség kialakítását.

Fejleszti a kreativitást, az önkifejezést, a társas kapcsolatokat. Az értékes muzsikával való aktív foglakozás (akár énekelünk, akár hangszeren játszunk) örömforrás, életre szóló élmény. Amellett, hogy a gyermekeknek a különböző együttesekben való játékkal közösségi élményben lehet része, a hangszeres órán mód nyílik arra, hogy a tanár csak vele foglalkozzon, s így tanár és diák között személyes kapcsolat alakul ki.

A zene "a teljes emberré válás nélkülözhetetlen feltétele, alapja, tápláléka" – mondta Kodály Zoltán.
A diák még az idejét, energiáját is megtanulja jobban beosztani és gyorsabban halad a többi tantárgy tanulásával. A zenéléssel töltött idő felfrissít, gazdagít érzelmileg és értelmileg egyaránt, formálja a gyermek személyiségét, érzelemvilágát. Alkotó munkát végez a zenetanulás során, kitartásra neveli. Az elért sikerek pedig önbizalmat adnak a gyermeknek.
S bár a zeneiskola számára büszkeség, ha falai közül művészek, professzionális muzsikusok kerülnek ki, elsődleges hivatása az, hogy a zenét érteni és élvezni tudó, boldog gyermekeket neveljen. Hiszen - ahogyan Kodály Zoltán mondta - "csak boldog gyerekből lehet boldog felnőtt, s csak belőlük lehet boldog ország".

 

 

 

 


 

Asztali nézet